— / 10
Statek magów
Dorota Wieczorek
26 III 2012
978-83-2650-383-2
372s. 125×195mm
25,—
Dotyk mroku
dla dzieci i młodzieży
papier
Gdzie kupić |
||
|---|---|---|
| Sprzedawca | Format | Cena |
| MadBooks.pl » | (dowolny) | ? |
| Selkar.pl » | (dowolny) | ? |
| Kumiko.pl » | (dowolny) | ? |
| Skapiec.pl » | (dowolny) | ? |
| Amazon.co.uk » | (dowolny) | ? |
Książka jest kontynuacją, ale można ją czytać, nie znając „Dotyku mroku”. Ma też mieć ciąg dalszy.
Oryginalna powieść fantasy, z dreszczykiem, której akcja toczy się w realnym Gdańsku, gdzie znajduje się rzeczywiście Góra Gradowa – w książce: zaklęty szczyt opanowany przez Ciemność.
Mija rok od wyprawy głównego bohatera, Jacka Gawędy, teraz już licealisty, i jego przyjaciela – Roberta Malinowskiego, czyli pioruna kulistego w ludzkiej postaci – w podziemia Góry Gradowej. Opanowany przez Ciemność statek Wielkich Czarodziejów wciąż pojawia się na niebie, lecz nikt nie wie, dokąd udaje się po opuszczeniu kryjówki we wnętrzu góry. Do Trójmiasta przybywają zastępy magów i magicznych stworzeń, by móc „na żywo” obejrzeć owiany legendą statek.
Takie komentarze jak powyższy powinny być od razu kasowane jako niedozwolona kryptoreklama wydawnictwa.
A zajrzyj pod informacje o książkach polskich pisarek o wampirach. Tam to dopiero reklama odchodzi! Już się nawet nauczyli gimnazjalistki udawać.
Ale dyskusja się robi. Przeczytałem obie książki Autorki, i wydaje mi się, że szkoda, że "Dotyk Mroku" i "Statek Magów" nie wyszły jednocześnie. U mnie w pracy dwie osoby kupiły tom pierwszy w grudniu na prezenty świąteczne dla różnych dzieci (stąd wiem o książce), więc też kupiłem na prezent, z "owczego pędu" i z tegoż pędu przeczytałem, żeby nie dawać w ciemno. W księgarni stała na półce "lektury szkolne" (hehe - może dlatego że to w Gdańsku). Pierwszy tom był fajny - o ile da się w tych kategoriach oceniać książkę dla dzieci na pograniczu gimnazjum i liceum, jak dla mnie trochę urwany i niedokończony. Miał jednak niezłe recenzje w necie - w zasadzie negatywne tylko wtedy gdy oceniano go z perspektywy osoby dorosłej i jej wymagań. Akcja rozwija się w tomie drugim i IMHO dopiero razem pokazują o co w tym wszystkim chodzi. O ile pierwszy tom zrobił na mnie wrażenie oryginalnym pomysłem, to drugi wykorzystaniem tego pomysłu. Drugi jest moim zdaniem wyraźnie lepszy niż pierwszy, to też dobrze wiedzieć, że pisarka się "nie wypstrykała" tylko podkręciła poprzeczkę. IMHO kwestia czasu i ta książka się przebije - byłoby szybciej ale promocję ma marną. IMHO jest to "coś nowego". Szkoda, że Autorka pisze tylko dla dzieci.
Jeszcze nie czytałam tej książki ,ale pierwsza książka bardzo mi się spodobała, a najbardziej postać Jacka.Jacek był bardzo ciekawy ,ponieważ jego charakter był dobry choć czasami udało mu się coś nabroić, Ogółem bardzo fajna książka niedługo przeczytam drugi tom oby był równie wciągający jak pierwszy.
01 IV 2012 01:24:52 Natalia:
świetna książka polskiej pisarki! Nie tylko dla młodzieży, ale również dorosłych lubiących fantastykę. Po przeczytaniu "Dotyku mroku", który poleciła mi córka, i który bardzo mi się podobał, nie spodziewałam sie, że następnym tom będzie aż tak dobry!. Wspaniała galeria postaci, humor i dreszczyk emocji, niezwykły magiczno - realistyczny Gdańsk,super akcja~! jestem pod wrażeniem i polecam wszystkim. Super powieść!