Szalej i srebro
Hemlock and Silver
T. Kingfisher
Ewelina Zarembska
3 VI 2026
978-83-8406-579-2
368s. 140×205mm
59,99
papier
Gdzie kupić |
||
|---|---|---|
| Sprzedawca | Format | Cena |
| MadBooks.pl » | (dowolny) | ? |
| Selkar.pl » | (dowolny) | ? |
| Kumiko.pl » | (dowolny) | ? |
| Skapiec.pl » | (dowolny) | ? |
| Amazon.co.uk » | (dowolny) | ? |
Laureatka nagrody Hugo Award i autorka bestsellerów „The New York Times”, T. Kingfisher, przedstawia mroczną reinterpretację „Królewny Śnieżki” – opowieść o truciznach, sekretach i magii ukrytej po drugiej stronie lustra.
Uzdrowicielka Anja regularnie zażywa truciznę.
Nie po to, by umrzeć, lecz by ocalić tych, którym medycyna nie potrafi już pomóc. Od lat bada śmiercionośne substancje, szukając lekarstw na zatrucia uznawane za nieuleczalne.
Kiedy król wzywa ją do pałacu, spokojne życie Anji dobiega końca. Królewska córka, Snow, umiera, a wszystkie znane metody zawiodły. Władca pokłada ostatnią nadzieję w niekonwencjonalnych umiejętnościach uzdrowicielki.
Wraz z małomównym strażnikiem i wyjątkowo zarozumiałym kotem Anja rozpoczyna śledztwo, które prowadzi ją do tajemniczego świata ukrytego za magicznym lustrem. To właśnie tam może znajdować się odpowiedź na zagadkę choroby Snow.
O ile mroczna kraina po drugiej stronie nie pochłonie ich wszystkich wcześniej.